Blog /

Sesje zdjęciowe jak marzenie

Sesje zdjęciowe jak marzenie

Czy profesjonalne sesje zdjęciowe to przywilej jedynie modelek i nowożeńców? Czy tylko oni mogą poczuć tę wyjątkową atmosferę uwieczniania chwili? Zdecydowanie nie. Ty też możesz przeżyć tę przygodę! Jeżeli marzysz o własnej, profesjonalnej sesji u fotografa, to czy nie warto zastanowić się nad wprawieniem myśli w czyn? Przecież akurat to marzenie może się spełnić!

Choć tak wiele mamy w dzisiejszych czasach zdjęć, to nie wystarczy drogi aparat, aby końcowy efekt krył w sobie magię chwili i wydobywał głębię przekazu. Profesjonalne sesje zdjęciowe to twórcza praca całej grupy, na którą składają się stylista, wizażystka, stylista fryzur oraz scenograf. Stylista jest w całym procesie tworzenia konkretnej – Twojej – sesji zdjęciowej, postacią niezwykle znaczącą. Często rozpoczyna swoją pracę już parę dni przed datą sesji. Jego zadaniem jest znalezienie pomysłu na jak najtrafniejsze ukazanie Twojej osoby oraz realizacja tego planu poprzez dobranie odpowiedniego stroju. Wizażystka to osoba, która w perfekcyjny sposób uwydatni atuty Twojej urody, a najwyższa jakość usług fryzjerskich zostanie zapewniona przez stylistów fryzur, którzy biorą udział w licznych konkursach oraz  prowadzą własne salony. Będziesz więc miał do czynienia z naprawdę wykfalifikowaną ekipą, nad którą zawsze czuwa profesjonalny fotograf – zazwyczaj, jednocześnie, producent sesji. Cała ekipa jest tutaj po to, aby pomóc Ci zrealizować marzenie oraz wprowadzić miłą atmosferę współpracy. Zadbamy o Twój wizerunek, podpowiemy jak prezentować się przed obiektywem – po prostu stworzymy takie warunki, abyś to Ty czuł się komfortowo i pewnie. Sesje zdjęciowe są więc artystycznym wydarzeniem, które może stać się przygodą i wspomnieniem na całe życie. Scenograf może stworzyć dla Ciebie wymarzoną przestrzeń, ale chętnie dostosujemy się także do Twoich pomysłów. Masz ulubione miejsce, jakiś hotel, restaurację, zabytkowy budynek? Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje.

Sesje zdjęciowe to dopiero początek mojej pracy, jako fotografa. Następnym krokiem jest znacznie dłuższy czas spędzony przed ekranem komputera. Profesjonalny, dobry fotograf jest to bowiem osoba o ogromnym warsztacie graficznym. Te właśnie, zdobywane przez lata, umiejętności wykorzystuję w tworzeniu moich zdjęć. Moja praca to w dziewięćdziesięciu procentach usługa graficzna, a dopiero później, potocznie rozumiana, fotografia. Brzmi to jak sztuczne, nienaturalne przekształcanie zdjęć? Nic bardziej mylnego. To, co w dzisiejszych czasach fotograf opracowuje komputerowo, odpowiada w większości czynnościom wykonywanym przez reprezentantów „klasycznej fotografii” w ciemni. Fotografia to dzieło, a więc w pewnym stopniu interpretacja tego, co widoczne „gołym okiem”. Nie zmiana rzeczywistości, jej sztuczne kreowanie, ale podkreślenie przekazywanej treści, wydobycie zasadniczej głębi przekazu. Tym w dużej mierze będą różnić się profesjonalne sesje zdjęciowe od, zrobionych chociażby najlepszym aparatem, zdjęć amatora. I to właśnie, chciałbym Ci zapewnić w moich sesjach zdjęciowych.

Profesjonalne sesje zdjęciowe, to nie tylko niezwykłe zdjęcia w domowym albumie, ale także wyjątkowa przygoda Twojego życia! A może trafny pomysł na oryginalny prezent dla najbliższej osoby? Tak, czy inaczej, całe przedsięwzięcie stanie się magicznym wspomnieniem, którego namacalny dowód będzie można oglądać jeszcze przez długie lata…

Zapraszam do obejrzenia efektów profesjonalnie przygotowanej sesji zdjęciowej „Alice in Wonderland”.

Leave a Comment